غذا در قبرس از طعم و شکل غذاهای یونانی و ترکی الهام گرفته است .. یک وعده غذای معمولی در رستوران های قبرس با پیش غذا و سالاد شروع می شود و بعد نوبت غذای اصلی می رسد که معمولا با گوشت تهیه می شود و با دسر و قهوه ای خوشمزه با رنگ و بوی جزیره قبرس تمام می شود..8 غذای سنتی قبرس که دهان را آب می اندازد!

 

1.مزه

سینی مزه

سینی مزه

مزه “Meze” از یک سری پیش غذاهای سنتی سرد و گرم تشکیل می شود.. سینی مزه میتواند غذاهای دریایی مثل تزاتزیکی(ماست و موسیر، خیار، و روغن زیتون)، تاهینی(خمیر دانه های کنجد، روغن زیتون، لیمو و سیر)، تراموسالاتا(نوعی ماهی کوچک با پوره سیب زمینی، روغن زیتون، ابلیمو و پیاز)، هوموس(یک نوع پوره نخود سنتی)، و هالومی(گوشت کبابی با ادویه و پنیر فتا) باشد..

2.کباب

کباب

کباب

مجموعه کباب های خانگی خوشمزه که یکی از غذاهای سنتی قبرس به شمار می رود.. معمولا از تکه های گوشت بره، خوک، مرغ یا ماهی استفاده می شود.. سیخ های کباب با روغن زیتون، پونه و لیمو آغشته می شود.. کباب در قبرس معمولا با ماست و خیار و نان پیتا سرو می شود..

3.سواکی

سواکی

سواکی

سواکی “Souvaki” که قبرسی ها به آن سوولا هم می گویند، لایه های نازک گوشت کبابی می باشد که با ماست و خیار و سالاد و نان پیتا سرو می شود..

4.کلفتیکو

کلفتیکو

کلفتیکو

کلفتیکو “Kleftiko” نوعی غذای سنتی ست که گوشت بره طی 24 ساعت در کوره خاک رس پخته می شود.. این گوشت از قبل با آب لیمو و دارچین مزه دار شده است..

5.استیفادو

استیفادو

استیفادو

استیفادو “Stifado” یک خورشت سنتی و معطر که با گوشت خرگوش (گاهی گوشت گاو) ،سرکه، پیاز، ادویه جات و ادویه های معروف یونانی مثل سیر و پونه کوهی طبخ می شود..

6.موساکا

موساکا

موساکا

موساکا”Moussaka” نوعی غذای مدیترانه ای محبوب که از لایه های بادمجان و گوشت گوسفند و نوعی سس سفید از کره و آرد و شیر درست شده است..

7.کوپپیا

کوپپیا

کوپپیا

کوپپیا”Koupepia” یک پیش غذای یونانی خوشمزه می باشد که از گوشت و برنج سفید پیچیده شده در برگ انگور تهیه می شود..

8.اکمک کادایف

باقلوا

باقلوا

اکمک کادایف”Ekmek Kadayif” یکی از محبوب ترین دسرهای قبرس، شبیه پودینگ می باشد.. کادایف، باقلوا و گالاتوپورکو دسرهای لذیذی هستند که با آجیل و عسل درست می شوند..

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.