قبرس به عنوان سومین جزیره بزرگ مدیترانه، در مرکز دنیای غرب و شرق قرار گرفته و تحت تاثیرات فرهنگی هر دو، جذابیت خاصی برای مسافران تور ارزان قبرس پیدا کرده است..

این کشور در بین آشوری ها، فنیقی ها، ایرانیان، یونانیان، مصریان، بیزانس باستان، رومیان، و بریتانیا و ترک ها دست به دست شده است.. از آشپزی گرفته تا معماری چشمگیر قبرس، همه تحت تاثیر حکومت های مختلف بوده اند..

تاریخچه مختصری از قبرس را در اینجا شرح می دهیم که قبرس را به چیزی که امروزه هست، تبدیل کرده ..lookdown

 

1.مس با ارزش ترین کالای صادراتی قبرس بود!

جواهر فروشی قبرس

جواهر فروشی قبرس

قبرس نام خود را از اولین کالای صادراتی یعنی مس (copper) گرفته است که در گذشته به وفور در این جزیره مس یافت می شد و همین منجر به روابط اقتصادی و فرهنگی با اسیای صغیر، مصر و سوریه (فلسطین) شد..

2.تاثیر مصر بر قبرس

اهرام مصر

اهرام مصر

مصر به عنوان قدرت پیشرو در شرق مدیترانه در اوایل عصر برنز تبدیل شد و قبرس به عنوان مرکز تجاری برای مبادلات فرهنگی غربی و شرقی شکوفا شد..

3.تاثیر یونان بر قبرس

معبد پارتنون آتن یونان

معبد پارتنون آتن یونان

ورود تجار مسینی منجر به اولین تاخت و تاز یونان در قبرس در طول قرون وسطی شد، زمانی که زلزله این منطقه از مدیترانه را به لرزه در آورد و تقریبا تمام شهر را نابود کرد و مردم فقیر شدند و جمعیت کاهش یافت..

4.رنسانس فرهنگی قبرس

مراسم رقص قبرس

مراسم رقص قبرس

با ورود فنیقی ها از شرق قرن 9 قبل از میلاد و امپراطوری فارس ها ، جزیره قبرس به لطف موقعیت استراتژیک، یک دوره رنسانس فرهنگی، جمعیت، و ثروت (با صادر کردن مس وچوب) را تجربه کرد..

5.شورش فارس ها

کلیسای مسیحیان قبرس

کلیسای مسیحیان قبرس

در 499 قبل از میلاد، شورش فارسا ها از سواحل اسیای صغیر به نفوذ یونانی ها منجر شد.. با شروع قرن پنجم قبل از میلاد، یک انجمن آزادی خواه از آتن، بخشی از قبرس را از چنگ فارس ها در آورد.. در این دوره تاثیر یونان بر قبرس، زمانی که مسیحیت به این جزیره آورده شد، قبرس به امپراطوری روم پیوست..

6.سلطنت عرب-بیزانس

پرچم مسلمانان قبرس شمالی

پرچم مسلمانان قبرس شمالی

از 648 تا 963 بعد از میلاد، قبرس تحت پیمان عرب-بیزانس، مسلمانان را پذیرفت.. جزیره توسط اعراب غارت شد و بسیاری از نمادهای مذهبی مسیحیان در غارها نگهداری شد تا تخریب نشود!

7.اعراب از قبرس رانده شدند!

ریچارد شیردل قبرس

ریچارد شیردل قبرس

در طول دوره بیزانس، امپراطور نیکی فوروس دوم، مسلمانان را از قبرس بیرون کرد.. در طول این دوره ریچارد شیردل کنترل را به دست گرفت.. اولین بار آن را به شوالیه تمپلار و سپس به اشراف زاده فرانسوی فروخت که تا 1489 بر قبرس حکومت کرد..

8.از حاکمیت ترکیه تا بریتانیا

استقلال قبرس

استقلال قبرس

قبرس در سال 1571 بار دیگر تحت امپراطوری  عثمانیان بود.. متاسفانه جزیره قبرس در نابسامانی بود تا اینکه ترکیه قبرس را به بریتانیا بخشید، در ازای اینکه از استانبول در برابر حمله روس ها حمایت کند! قبرس از 1878 تا 1960 مستعمره بریتانیا بود و در نهایت قبرس به استقلال دست یافت..

9.تفکیک قبرس

تقسیم بندی قبرس ترک

تقسیم بندی قبرس ترک

از 1964 تا 1974 به دلیل تفکیک قبرس به قبرس ترک و قبرس یونان، از یک دوره نسبتا صلح آمیز برخوردار بود.. در ژانویه 1974 پرزیدنت ماکاریوس به طور کلی یونان را از حکومت برکنار کرد.. در آگوست 1974، سازمان ململ متحد دستور به آتش بس داد و ماکاریوس را به عنوان رئیس جمهور برگزید..

10.و قبرس همچنان تفکیک شد!

پاسپورت قبرس

پاسپورت قبرس

قبرس امروزه به دو بخش تقسیم شده است.. در حالی که جمهوری مستقل قبرس جنوبی یا “قبرس یونان” به لطف صنعت گردشگری رونق یافت، جمهوری ترک قبرس شمالی یا “قبرس اشغالی” یک جاذبه گردشگری نه چندان معروف در قبرس می باشد..

 

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.