کاروانسرای بویوک هان در نیکوزیا ”Büyük Han” یکی از جاذبه های توریستی قبرس شمالی که در سال 1572 ساخته شد، نمونه بارز از معماری آن دوران می باشد.. کاروانسرای بویوک هانز به عنوان اقامتگاه تجاری که از شهر نیکوزیا رد می شدند، استفاده می شد.. در اینجا اصطبل هایی برای اسب (یا شتر) وجود داشت و همچنین امکانات رفاهی مثل رستوران و حمام (حمام ترکی) در اختیار مسافران تور قبرس قرار داده می شد..

کاروانسرای بیوک هان

کاروانسرای بیوک هان

بیوک هان امروزه مثل گذشته بازسازی شده و اتاق های خواب آن به فروشگاه، کافه، کارگاه صنعتگران محلی تبدیل شده است و یک گزینه خوب برای خرید کردن و بازدید از شهر قدیمی می باشد.. این کاروانسرا در نیکوزیای شمالی، در نزدیکی خیابان لدرا واقع شده است..

بویوک هان قبرس

بویوک هان قبرس

بریتانیا در آغاز روزهای قدیمی استعمار تا سال 1895 از این مسافرخانه به عنوان زندان مرکزی نیکوزیا استفاده می کرد.. مسجد بیوک خان (مسافرخانه بزرگ)  بزرگترین کاروانسرای جزیره قبرس و بهترین ساختمان این جزیره است.. در وسط حیاط این بنا یک مسجد و یک حوض برای وضو گرفتن وجود دارد.. این مسجد دو ورودی بزرگ دارد که شتر با بارش از آن رد می شود..این مسافرخانه بزرگ عثمانی که به دستور مصطفی پاشا ساخته شد، بعدها به یک مرکز تجاری تبدیل شد.. این کاروانسراها معمولا محل اقامت بازرگانان شرقی، عربی، آناتولی و اروپایی بود..

بویوک هان نیکوزیا قبرس

بویوک هان نیکوزیا قبرس

بویوک هان امروزه به طور کامل بازسازی شده و یک مرکز شلوغ پلوغ برای فروش صنایع دستی و هنرهای محلی می باشد.. نقاشی و قلابدوزی از هنر اصلی مردم بومی اینجاست.. بیوک هان یک مکان فوق العاده برای استراحت کردن و خرید سوغات است.. در نزدیکی این کاروانسرا، مسافرخانه ای به اسم کومارسیلر قرار دارد که تحت مرمت و بازسازی ست..

بویوک هان در نیکوزیا

بویوک هان در نیکوزیا

بویوک هان یک ساختمان سنگی زیبا دو طبقه می باشد.. این کاروانسرا 67 اتاق دارد که اتاقهای طبقه بالا به اقامت مسافران اختصاص داده می شود.. این اتاقها مستقل هستند و شومینه جداگانه دارند.. اتاقهای طبقه همکف به عنوان فروشگاه، انبار و دفاتر اداری استفاده می شود..

 

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.