آب و هوای جزیره قبرس مدیترانه ای می باشد با تابستانهای خشک و طولانی (از ماه می تا اکتبر) و زمستان های معتدل (از ماه دسامبر تا فوریه).. تابستان در قبرس هوا گرم است و آسمان بدون ابر.. ولی هوای سواحل قبرس لذتبخش است.. زمستان هم معمولا با بارش باران و برف همراه است..برای فهمیدن بهترین زمان سفر به قبرس با ما باشید..

آب و هوای قبرس

دما و شرایط آب و هوایی

دمای هوا در طول گرم ترین ماه های سال: جولای و آگوست در دشت های مرکزی حدود 30 درجه سانتیگراد و در کوه های ترودوس تا 24 درجه سانتیگراد افزایش می یابد.. حداکثر دما در این دو ماه بین 38 و 27درجه سانتیگراد می باشد.. در خنک ترین ماه از سال: ژانویه، در دشتهای مرکزی دمای هوا به 10 درجه و در ارتفاعات کوهستان ترودوس به 3 درجه کاهش پیدا می کند و حداقل کاهش دما بین 5 و 0 می باشد..

دمای دریا

دمای دریا از ماه ژوئن تا نوامبر بالای 22 درجه می باشد و در ماه آگوست به 27 درجه هم می رسد.. حتی در خنک ترین سه ماه سال از ژانویه تا مارس، متوسط دمای دریا بین 16 و 17 درجه سانتیگراد می باشد.. دمای عمق سه تا چهار متری دریا مثل سطح دریا در فوریه بین 16 و 17 درجه و در آگوست 23 تا 28 درجه است.. هیچ نوسانات قابل توجهی در دمای روزانه آب دریا وجود ندارد به جز جاهایی که کمتر از یک متر عمق دارند..

رطوبت هوا

در طول روزهای زمستانی و شبهای تمام سال میزان رطوبت متوسط رو به پایین (65%-95%) می باشد.. در تابستان میزان رطوبت در میانه روز در دشتهای مرکزی بین 15% تا 30% است.. مه کمتر رخ میدهد و شاید اویل صبح هوا مه آلود باشد..

باد

جهت و قدرت باد در سراسر جزیره نسبتا متغیر است، بستگی به ارتفاع از زمین و دمای محلی دارد..

به تناسب آب و هوای قبرس چه بپوشیم؟

 • آوریل – می

از ماه آوریل تا می، روزهای گرمی در انتظار شماست ولی شبها هوا کمی خنک می شود.. فرصتی فوق العاده برای کسانی که میخواهند به کشف طبیعت سرسبز در قبرس بپردازند.. بهتر است لباسهای تابستانی بپوشید و برای عصرها لباس پشمی نازک و یا کتانی آستین بلند همراه ببرید..

 • ژوئن – جولای – آگوست

گرمترین ماه های سال که برای شنا و ورزشهای آبی مناسب است.. در این فصل باید لباسهای تابستانی سبک بپوشید..

 • سپتامبر – اکتبر

این فصل روزهای گرمی دارد و بعدازظهرهای ماه اکتبر خنک است.. شنا، آفتاب گرفتن و تفریحات ساحلی ببیشترین طرفدار را دارد.. لباس تابستانی سبک بپوشید و برای شبهای اکتبر لباس پشمی همراه داشته باشید..

 • نوامبر

این ماه هم روزهای گرم و بعدازظهرهای خنکی دارد.. غذا خوردن رستورانهای ساحلی، آفتاب گرفتن، شنا، ورزش در فضای باز از تفریحات این فصل هستند.. لباسهای پشمی سبک و زمستانی همراه داشته باشید..

 • دسامبر – ژانویه

اینها ماه های زمستانی قبرس هستند ولی برا یگردشگران خارجی شبیه پاییز است.. گاهی هوا بارانی می شود ولی هنوز آفتاب هست.. تفریحات در فضاب باز و تروهای گردشگری با قایق هنوز در این فصل طرفدار دارد.. لباس زمستانی بپوشید ولی کت های گرم و سنگین لازم نمی شود..

 • فوریه

شرایط آب و هوایی متغیر است.. روزهای گرم و گاهی بارانی در انتظار شماست.. در حالی که دمای هوا بهاری ست ولی گاهی بعدازظهرها سر است.. درخت های بادام شکوفه میدهند و موقعیت خوبی برای اسکی در کوه های ترودوس می باشد.. لباس زمستانی بپوشید..

 • مارس

هوا در بهترین حالت، دمای متوسط با تابش آفتاب است.. مارس بهترین موقعیت برای پیاده روی و تفریحات در فضای باز است..لباس نسبتا گرم بپوشید..

 

 

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.