تمامی شهرهای دیگر قبرس یک طرف این شهر یک طرف زیرا بسیار فرق دارد. فاماگوستای دیدنی قبرس یکی از نمونه‌های کامل معماری قرون‌وسطایی در شرق دریای مدیترانه به شمار می‌رود. درسته که بیشتر نقاط قبرس شبیه به موزه‌هایی تاریخی فضای آزاد است ولی فاماگوستا گل سرسبد آن‌ها است.

 

درب دریا

درب دریا (sea gate)، یکی از دو دروازه اصلی شهر ماگوسا می باشد که دورتا دورش توسط دیوار احاطه شده است. این دروازه از طرف کاپیتان ونیزی-ماگوسایی به نام نیکلاپیرولی در سال ۱۴۹۶ میلادی ساخته شده است . درب چوبی آن که از آهن پوشانده شده، ازدوران عثمانی ها بجای مانده و درب بزرگ آهنی هم که با زنجیرها بالا و پایین میشود، مربوط به دوره ونیزی هاست. در روی درب و بر روی سنگ مرمر نمای شیر بالدار ونیزی، نام و آرم کاپیتان و تاریخ ساخت اون حک شده است.

 

فاماگوستای دیدنی

فاماگوستای دیدنی

 

موزه و زندان نامیک کمال

 

این زندان دو طبقه که از سنگ برشی ساخته شده، در دوران عثمانی ها در قبرس بر روی قصر ونیدیک ( ونیز) بنا شده است. نامیک کمال که یه شاعر نامدار ملی ترک بود در سال ۱۸۷۳ میلادی در اولین نمایش تئاتر خود به نام وطن و یا “سیلیس ترینین گدیک پاشا” پس از مدت کوتاهی به اینجا تبعید شد و سی و هشت ماه از عمر خود را در این زندان سپری کرد. در طبقه همکف این زندان فقط یک سلول مستطیل شکل به همراه درکوچکی که به حیاط قصر ونیزی باز میشود، وجود دارد. نامیک کمال در بدو ورود به ماگوستا ابتدا درطبقه اول زندان روزگار را سپری کرد و بعدبا اجازه استاندار قبرس(ویسی پاشا) به طبقه دوم انتقال یافت. سر انجام در سال ۱۸۷۶ میلادی، نامیک کمال از طرف سلطان مراد پنجم مورد عفو قرار میگیرد و به استانبول باز می گردد.

 

فاماگوستای دیدنی

فاماگوستای دیدنی

 

قلعه اتللوی فاماگوستا

 

این قلعه در قرن ۱۴ از طرف لوزیان ها بنا شده و به عنوان یکی از ورودی های مهم فاماگوستا استفاده می شده است که یکی از بهترین جاهای دیدنی قبرس است که درست در بالای ورودی قلعه، نقش یک شیر به صورت برجسته که مربوط به سنت مارک می شود، موجود است و در زیرآن هم نام نیکولا فاسکوری شخصی که قلعه رو در سال ۱۴۹۲ مرمت کرده حک شده است. در این قلعه برج ها و راهروهایی وجود دارد که به مکان نگهداری توپ ها ختم می شود. در حیاط قلعه هم توپهای سنگی متعلق به اسپانیایی ها و عثمانی ها دیده می شود. تراژدی معروف شکسپیر (اتللو) هم ازاین قلعه الهام گرفته است.

 

 

فاماگوستای دیدنی

فاماگوستای دیدنی

 

دیوارهای فاماگوستا

شهر قدیمی فاماگوستا ( گازی ماگوسا ) که از قرون وسطی به جای مانده، با دیوارهایی قدیمی به ارتفاع ۱۸ متر احاطه شده که این دیوارها تا به امروزباقی مانده است. دیوارهای شهر که ابتدا توسط لوزئیان ها ساخته شده بود مرتفع ولی نازک بود، به همین خاطر بعد از اینکه ونیزی ها جزیره را از لوزئیان ها گرفتند، به منظور استحکام دیوارها در برابر آتش توپخانه و مخصوصا برای محافظت خود در برابر امپراتوری عثمانی، آن را بازسازی کردند. دو دروازه های اصلی قلعه فاماگوستا(دروازه دریا) و( دروازه خشکی) و دو دروازه هم که در دوران انگلیسی ها باز شده ،( دروازه دیژان بولاط ) و(دروازه جدید) می باشند. دیواری که در قسمت دریا قرار دارد، در برخی نقاط ضخامتش به ۹ متر هم میرسد، این دیوار از سنگ کارو( سنگ ساختمانی چهارگوش) ساخته شده که ۳ کیلومتر طول دارد.

 

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.