جمعیت 736000 نفری قبرس، به زبانهای ترکی، یونانی و انگلیسی صحبت می کنند.. قبرس از سال 1878 تا 1960 مستعمره سابق بریتانیا بود و به همین دلیل است که بسیاری از اهالی قبرس انگلیسی صحبت می کنند.. اگر بتوانید چندین عبارت به زبان قبرس را یاد بگیرید، بهتر می توانید با مردم ارتباط برقرار کنید.. عبارات مهم که در سفر به قبرس باید بدانیم!

 

1.برای سلام کردن میتوانید بگویید “Hello” یا “γεια σας” (تلفظ: یا ساس)  و یا اینکه غیر رسمی تر باشید و بگویید “Hi” یا “γεια σου” (تلفظ: یا سو).. یا اینکه میتوانید به زابن ترکی سلام کنید و بگویید “مرحبا”..

سلام کردن در قبرس

2.وقتی وارد یک مغازه می شوید و میخواهید قهوه سفارش دهید، برای جلب توجه و شیرین کردن خودتون پیش اهالی قبرس و احوالپرسی بگویید:(به انگلیسی: “How are You”، یونانی: “Tee kahnis” و یا به زبان ترکی “Nasuhl-sunuz?”)

احوالپرسی در قبرس

3.هر چقدر که عبارات یونانی و ترکی شکسته یاد بگیرید، باز هم در جایی برای رساندن منظور ممکن است به زبان انگلیسی نیاز پیدا کنید.. پس بپرسید (به انگلیسی: “Do you speak English?” یا به یونانی: “Milate anglika”..)

tour-cyprus

4.اگر در بخش قبرس ترک بودید، برای معرفی خودتان به طور مثال بگویید:”I am Sahar” یا “ben (Sahar)’im”..  برای پرسیدن اسم طرف مقابل هم بگویید: “Adu-nuz ne?”

معرفی کردن در قبرس

5.به یونانی میتوانید برای خواهش کردن بگویید “parakalo” یعنی “لطفا” و برای تشکر کردن “efkharisto” یعنی “متشکرم” و به ترکی باید بگویید”lutfen” و “teshek-kur edirim” ..

خواهش و تشکر کردن به زبان اهالی قبرس

6.به زبان یونانی برای پرسیدن ساعت باید بگویید “Ti ora ine?”..

پرسیدن زمان به زبان قبرس

7.قطع کردن صحبت بزرگترها بی ادبی به شمار می رود و اگر درخواست یا حرفی دارید، باید قبل از آن بگویید: ببخشید.. “به یونانی: affedersiniz”..

احترام به بزرگترها در قبرس

8.برای خرید کردن اگر اجناس برچسب قیمت ندارند می توانید بگویید: (به یونانی: Posso kane? یا  به انگلیسی: How much is this?)..

بازار قبرس

9. در قبرس یونانی و قبرس ترک اگر بخواهید بگویید صبح بخیر: (به یونانی:”kaleemeerah!”، به ترکی: gunaydun) و عصر بخیر (به یونانی:”kaleespeerah!”، به ترکی: “iyi akshamlar” و شب بخیر (به یونانی: “kaleenihkta!” و به ترکی: “iyi gejeler”)..

غروب آفتاب در آیانپا قبرس

 

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.