صومعه کیکوس لیماسول یکی از مهم ترین معابد قبرس و جاذبه های گردشگری قبرس لیماسول می باشد که در اواخر قرن یازدهم، بعد از اینکه نقاشی مریم مقدس توسط سنت لوک از قسطنطنیه (استانبول امروزی) به قبرس آورده شد به دستور امپراطور بیزانس، الکسیوس اول ساخته شد.. این صومعه یونانی ارتدوکس “Kykkos Monastery” بعدها در آتش سوزی از بین رفت و در سال 1831 بازسازی شد..

صومعه کیکوس در لیماسول

صومعه کیکوس در لیماسول

صومعه پاناگیا تو کیکو، معروف به کیکوس یکی از معروف ترین جا های دیدنی قبرس به شمار می رود.. در اینجا ساختمانهای گرانبها و نقاشی های دیواری فوق العاده ای وجود دارد که به خوبی از آن محافظت شده است.. دلیل این هم ثروت در این مکان تاریخی، این است که مردم به جای پرداخت مالیات، پول خود را به کلیساهای این منطقه اهدا می کردند.. در ورودی یک ایوان زیبا و باشکوه خواهید دید و پا به حیاط بزرگ می گذارید.. موزه صومعه کیکوس در سمت چپ به چشم میخورد و یک بر ناقوس که به تازگی ساخته شده است..

صومعه کیکوس در لیماسول قبرس

صومعه کیکوس در لیماسول قبرس

در نزدیکی این صومعه یک موزه بیزانس جالب قرار دارد که مجموعه ای از آثار مذهبی مهم صومعه را به نمایش می گذارد.. در این موزه میتوانید پیکر نگاری، نسخه های خطی و هنر مذهبی آن زمان را ببینید.. هم صومعه کیکوس و هم موزه بیزانس در 20 کیلومتری غرب روستای پدولاس و دره ماراتاسا در کوهستان ترودوس واقع شده است که اطلاعات زیادی در مورد قبرسی های یونانی و مذاهب آنها به شما می دهد..

صومعه و موزه کیکوس در ترودوس

صومعه و موزه کیکوس در ترودوس

صومعه کیکوس در تردودوس لیماسول یکی از غنی ترین و معروف ترین صومعه های قبرس و ديدنيهاي قبرس می باشد که  اولین رییس جمهور قبرس، اسقف ماکاریوس در اینجا به عنوان راهب مشغول شد و دستور داد بعد از مرگش اینجا دفن شود.. مقبره وی در 3 کیلومتری غرب صومعه کیکوس می باشد و یکی از جاذبه های توریستی اینجاست..

صومعه کیکوس قبرس

صومعه کیکوس قبرس

گفته می شود نام این صومعه از نوعی درخت بلوط گرفته شده که در این منطقه رشد می کند.. برخی دیگر بر این باورند از صدای پرنده ای که “کیک.. کو.. کیک.. کو” می کرده، اسم کیکوس را بر این صومعه گذاشته اند!!!

موقعیت صومعه کیکوس

74 کیلومتری شمال لیماسول، قبرس

 

 

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.