لیماسول بزرگ ترین پورت حمل و نقل کالا در کشور و در مدیرانه به دلیل اینکه بین قاره ها قرار دارد را نیز به خود اختصاص داده تا عنوان بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر در منطقه جنوبی کشور قبرس و همچنین شهر بندری است قرار دهد مشاغلی که بیشتر مردم به آن ها مبادرت دارند ، مشاغل توریستی، تجارت و بانکداری است. آب و هوای مدیترانه ای آن موجب تابستان های داغ و زمستان های سرد اما بهار و پاییزی معتدل شده است. در ادامه با لیماسول دیدنی در قبرس آشنا می شوید.

 

 لیماسول دیدنی در قبرس

لیماسول دیدنی در قبرس

 

از معروف ترین غذا های قبرس به سوفلاکی ستین پیتا ، کباب ساندویچ شده با انواع سبزیجات در یک نان نازک ، موساکا ، ترکیبی از گوشت چرخ شده و انواع سبزیجات به همراه خامه ، دلمه یانچی و کلفتیکو ، بره پخته شده در تنور و از معروف ترین دسر ها به گلیکو، کورابیدس و فینیکیا اشاره نمود.

 

 لیماسول دیدنی در قبرس

لیماسول دیدنی در قبرس

 

سایت باستان شناسی آماتوس : آماتوس شهری بندری در شرق لیماسول است که در گذشته یکی از شهر های سلطنتی محسوب می شده است. خرابه های معبد آفرودیت با قبر هایی که قدمت آن به عصر آهن برمی گردد ، یکی از جاذبه های تاریخی این شهر باستانی است، در ۱۴ کیلومتری سمت غرب شهر لیماسول دهکده کولوسی واقع است که یک قلعه تاریخی به نام کولوسی که یادگار قرن پانزدهم است را در خود جای داده است.

 

 لیماسول دیدنی در قبرس

لیماسول دیدنی در قبرس

 

درباره اپیسکوپی

در غرب ساحل شهر می توان به یک شهر باستانی به نام اپیسکوپی رسید. آمفی تئاتر یونانی رومی این شهر که در قرن دوم قبل از میلاد مسیح ساخته شده در هر سال میزبان رویداد ها در زمینه موسیقی و تئاتر است.
قلعه لیماسول ساخته شده در سال ۱۲۲۸ و معروف به قلعه بیزانسی است. ازدواج مشهور شاه ریچارد و ملکه برنگاریا در آن جا انجام گرفته است. در زمان تسلط ترک ها در قرن نوزدهم این قلعه مورد باز سازی واقع شده است.

موزه ای غنی به نام موزه قرون وسطی لیماسول که شامل اشیاء متعلق به زمان های بین سال ۴۰۰ تا سال ۱۸۷۰ میلادی می شود ، در این قلعه قرار دارد. این قلعه یکی از مهم ترین جاهای دیدنی قبرس نیز محسوب می شود.

 

لیماسول دیدنی در قبرس

لیماسول دیدنی در قبرس

 

وسایل قدیمی بی نظیری متعلق به قرن چهارم و پنجم میلادی و تا اوایل دوره حکومت عثمانی ها را می توان در موزه باستان شناسی منطقه لیماسول، ساخته شده در سال ۱۹۴۸ دید.
در فاصله ۱۵ دقیقه ای از مرکز شهر یکی از امن ترین و زیبا ترین سواحل لیماسول به نام سواحل لیدیز مایل قرار دارد که با شن های سفید و آب های کم عمق به مکانی مناسب برای شنا، حمام آفتاب و پیاده روی است.
ساحل گاورنر ساحلی شنی با آب های کریستالی برای غواصی و ماهیگیری، ساحل کوریون که باقیمانده های آمفی تئاتری رومی را در خود جای داده برای هندی گلایدر ، ساحل پیسوری ساحلی با آب گرم برای ورزش های آبی مختلف و ساحل فلو کافه محلی امن برای شنای کودکان مناسب می باشند.

 

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.