صومعه ماچیراس در نیکوزیا “Machairas Monastery” یکی از جاذبه های دیدنی قبرس ، یک صومعه تاریخی که به مریم مقدس اختصاص دارد و در 40 کیلومتری پایتخت قبرس، نیکوزیا قرار دارد.. این صومعه در دامنه کیونیا ،ارتفاع 280 پایی از سطح دریا در دره های کوهستان ماچیراس و نزدیکی کوه های ترودوس واقع شده و یکی از معروف ترین معابد قبرس به شمار می رود که مجسمه شگفت انگیزی از مریم مقدس دارد..

صومعه ماچیراس در قبرس

صومعه ماچیراس در قبرس

بر اساس افسانه ها، یک زاهد گوشه نشین، در طول سالهای بت شکنی این مجسمه را به قبرس آورده.. این مجسمه که در غاری پنهان شده بود، توسط دو زاهد به نام ایگناتیوس و نئوفیتوس کشف شد .. ایگناتیو در 1172 بعد از میلاد، کلیسایی افتتاح کرد که بعدها به صومعه تبدیل شد.. آتش سوزی در سال 1530 آن را ویران ساخت ولی مجسمه که از جنس نقره بود، جان سالم به در برد و به صومعه ماچیراس آورده شد.. ماچیراس در نواحی سرسبز روستای لازانیاس، نمای فوق العاده ای از مناظر کوهستانی و صومعه کیکوس ارائه می کند..

صومعه ماچیراس نیکوزیا

صومعه ماچیراس نیکوزیا

این صومعه همچنین نقش مهمی در استقلال قبرس ایفا کرده.. ماچیراس یک طرح مستطیلی شکل با سقف چوبی و کاشی های قرمز رنگ دارد.. ورودی اصلی صومعه در سمت شرق قرار دارد و درب دوم آن رو به غرب باز می شود.. ساختمانهای اطراف و محل زندگی راهبان در اطراف کلیسایی به سبک بیزانس واقع شده..

صومعه ماچیراس نیکوزیا قبرس

صومعه ماچیراس نیکوزیا قبرس

راهروی اصلی کلیسا با ستونهای جذابی تزیین شده و با یک گنبد و یک سقف کاشی کاری شده ، پوشیده شده.. داخل کلیسا با نمادهای مذهبی، لوستر، کفپوش سنگی و نقاشی های دیواری تزیین شده و مجسمه مریم مقدس در راس آنها قرار گرفته.. در حال حاضر این صومعه حدود 20 تا 30 راهب ارتدوکس دارد که برای معاش روزانه به فعالیت های کشاورزی می پردازند..

کلیسای ماچیراس قبرس

کلیسای ماچیراس قبرس

 

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.