لیماسول (لمسوس) یکی از شهرهای ساحلی قبرس، مرکز بین المللی قبرس می باشد که دنیای مدرن را با دوره باستانی در هم آمیخته است.. مجموعه ای از کافه ها و رستوران ها در اطراف مرکز شهر قدیمی بازسازی شده، قرار دارند و قرار است یک بندر شلوغ و تفریحگاه ساحلی برای گردشگران تور قبرس در چند سال آینده ساخته شود.. لیماسول یک مکان فوق العاده برای کشف سواحل شبه جزیره آکروتیری و روستاهای کوهستانی باشکوه، کوه های ترودوس، کوریون باستان (بهترین مکان باستانی قبرس) می باشد..10 جاذبه گردشگری برتر لیماسول..lookdown

 

1.کوریون باستان

کوریون باستانی در لیماسول قبرس

کوریون باستانی در لیماسول قبرس

یکی از خیره کننده ترین مکان های تاریخی قبرس، شهر باستانی کوریون”Ancient Kourion” می باشد که از عصر نوسنگی به وجود آمده است.. آمفی تئاتر کوچک (با ظرفیت 3500 نفر) در قرن 2 ساخته شد و توسط رومی ها گسترش یافت.. توسط زلزله در قرن 4 نابود شد و به طور کامل بازسازی شد..

جالب ترین منطقه کوریون باستان، برای طرفدران موزاییک در نزدیکی درب خانه اوستولیوس می باشد که در واقع یک روستای رومی خصوصی باشکوه بود و در عصر بیزانس به مرکز تفریحی عمومی و حمام های رومی تبدیل شد.. کفپوش موزاییک زیبای اینجا به خوبی نگهداری شده است.. خانه کوچک گلادیاتورها در نزدیکی اینجا قرار دارد که کفپوش موازاییک آن، نقش مبارزه گلادیاتور را به تصویر می کشد..

2.شهر قدیمی لیماسول

شهر قدیمی لیماسول در قبرس

شهر قدیمی لیماسول در قبرس

منطقه پرجنب و جوش شهر قدیمی لیماسول”Limassol Old Town” یکی از جالب ترین ديدنيهاي قبرس در لیماسول می باشد.. درست در مرکز، در میدان اصلی، قلعه لیماسول قرار دارد که در قرن 14 ساخته شده است.. جایی که ریچارد شیردل از انگلستان در آن ازدواج کرد و بعدها پایگاه نظامی عثمانی ها شد.. و امروزه به موزه قرون وسطی لیماسول تبدیل شده که زره، سلاح های جنگی، نمادهای مذهبی و سنگ قبر را به نمایش می گذارد..

در میدان اصلی رستوران و کافه های متعدد، و موسسه هنر لانیتیس، کلیسای جامع لیماسول، و در کوچه پس کوچه ها مسجد گرند را خواهید دید که با درختان نخل احاطه شده است..

3.قلعه کلوسی

قلعه کلوسی در لیماسول قبرس

قلعه کلوسی در لیماسول قبرس

قلعه کلوسی”Kolossi Castle” یکی از جاذبه هاي گردشگري قبرس که توسط شوالیه سنت جان ساخته شد، زیباترین قلعه ای ست که تابحال دیده اید.. یک نمونه خوب از معماری نظامی و مرکز فرماندهی سنت جان که بعدها توسط شوالیه تمپلار اشغال شد.. باید از طریق یک پل متحرک کوچک وارد قلعه شوید که شما را به اتاقی بزرگ با نقاشی های دیواری می برد.. پله های مارپیچ باریکی شما را به طبقه دوم هدایت می کند و بعد از آن پشت بام قلعه، که نمای فوق العاده ای از روستای کلوسی دارد.. در کنار ویرانه ساختمان اصلی قلعه، یک کارخانه نیشکر متعلق به قرون وسطی دیده می شود..

4.موزه باستانشناسی

موزه باستانشناسی در لیماسول قبرس

موزه باستانشناسی در لیماسول قبرس

درست پشت باغ شهرداری لیماسول،موزه باستان شناسی”Archaeological Museum” قرار دارد که مجموعه ای ارزشمند از یافته های عتیقه لیماسول از عصر نوسنگی تا دوره رومی ها را به نمایش می گذارد.. اتاق اول ابزار عصر نوسنگی و سفال های کوریون و آماتوس به نمایش گذاشته می شود..

5.صخره آفرودیت

صخره آفرودیت در لیماسول قبرس

صخره آفرودیت در لیماسول قبرس

صخره آفرودیت”Aphrodite’s Rock” (به یونانی:Petra tou Romiou) یک مکان افسانه ای که الهه آفرودیت از امواج بیرون آمده و در هنگام غروب آفتاب یکی از جادویی ترین دیدنیهای لیماسول می باشد.. دو صخره بزرگ در اینجا یکی از زیباترین منظره از سواحل قبرس برای عکاسی را به وجود آورده است.. و این خط ساحلی بین لیماسول و پافوس الهام بخش شاعران و نقاشان است..

6.آماتوس باستان

آماتوس باستان در لیماسول قبرس

آماتوس باستان در لیماسول قبرس

قدمت آماتوس باستان”Ancient Amathus” به 1000 سال قبل از میلاد برمیگردد و اولین ساکنان آن مسینی بودند.. در دوران رومی ها، آماتوس مهم ترین شهر بندر بود که چرخ اقتصاد آن با صادرات مس میچرخید.. بازمانده های آماتوس ویران شده اند و نسبت به کوریون جاذبه های کمتری دارد.. بهترین بخش آن آگورا می باشد که ستونهای آن بازسازی شده اند.. باقیمانده آکروپلیس و معبد آفرودیت هم روی تپه های آماتوس به چشم میخورد و در انتهای تپه یک کلیسای بیزانس قرا دارد..

7.صومعه مقدس گربه های سنت نیکلاس

صومعه مقدس سنت نیکلاس در لیماسول قبرس

صومعه مقدس سنت نیکلاس در لیماسول قبرس

شبه جزیره آکروتیری در جنوب لیماوسل با مزارع مرکبات و درختان سرو و دریاچه نمک پوشیده شده است.. اگر از سمت قبرس به مرز بریتانیا رانندگی کنید، علائم راهنمایی رانندگی زیادی وجود ندارد.. درست نوک شبه جزیره، صومعه مقدس سنت نیکلاس برای گربه ها”Holy Monastery of St. Nicholas of the Cats” دیده می شود که قدمتش به قرن 13 میلادی برمیگردد.. بالای ورودی یک سنگ مرمر متعلق به قرون وسطی با چهار نشان نظامی وجود دارد..

اسم این صومعه از گربه های زیادی که در آن حوالی پرسه می زنند گرفته شده است.. اولین بارد در قرن 4 این مکان برای کنترل مشکل مارها در جزیره ساخته شد و بعد مشکل گربه ها جایگزینش شد! امروزه تعداد اندکی از راهبان در اینجا ساکن هستند که عسل و مربای محلی خود را به بازدیدکنندگان تور لیماسول می فروشند..

8.سواحل

ساحل کوریون در لیماسول قبرس

ساحل کوریون در لیماسول قبرس

بیشتر بازدیدکنندگان برای تعطیلاتی ساحلی به لیماسول سفر می کنند.. ساحل شنی هشت کیلومتری لیدی مایل”Lady’s Mile Beach” (در 13 کیلومتری جنوب غربی لیماسول) یکی از سواحل شرقی شبه جزیره آکروتیری و یکی از معروف ترین سواحل آکروتیری با مناظر دیدنی دریاچه نمک می باشد.. ساحل کوریون”Kourion Beach” (در 17 کیلومتری غرب لیماسول) در نزدیکی خرابه های کوریون باستان و کلیسای قرن 6 قرار داد..

ساحل آودیمو”Avdimou beach” (در 27 کیلومتری غرب لیماسول) یک ساحل شنی مناسب برای شنا با کافه های سنتی و اسکله قدیمی در انتهای شرقی می باشد.. روستای پیسوری (در 10 کیلومتری غرب آودیمو) یکی از فریبنده ترین سواحل قبرس در لیماسول به شمار می رود..

9.پلترس

پلترس در لیماسول قبرس

پلترس در لیماسول قبرس

روستای کوچک پلترس”Platres” در بالای کوه های ترودوس قرا دارد که بازدیدکنندگان خارجی و داخلی در تابستان به آنجا سرازیر می شوند.. طبیعت سرسبز ترودوس در پلترس کوهنوردان و دوستداران طبیعت را به خود جذب می کند..

10.معبد آپولو

معبد آپولو در لیماسول قبرس

معبد آپولو در لیماسول قبرس

معبد آپولو “Sanctuary of Apollo”یکی از دیدنیهای قبرس یونان با خدای جنگل و محافظ کوریون باستان که قدمت آن به قرن 8 قبل از میلاد برمیگردد.. حمام، سالن زیارتی و حوزه مقدس از جاذبه های این منطقه می باشد..

 

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.